ACM Hacettepe Öğrenci Topluluğu Olarak

Neler Yapıyoruz

ACSD Nedir?

ACSD (Ankara Computer Science Days), ulusal çapta, bilgisayar bilimleri üzerine düzenlenen konferanslar ve eğitimler etkinliğidir. İki gün boyunca süren etkinlikte, bilgisayar bilimlerinin farklı konuları ile ilgili eş zamanlı konferanslar ve eğitimler yer almaktadır. Ülkemizde nadir düzenlenen bilgisayar bilimleri etkinliklerinden biri olan ACSD'nin en büyük hedefleri, ülkemizde bilgisayar bilimleri bölümlerinde okuyan veya bilgisayar bilimlerine ilgi duyan bireylerin, kendilerini teknik alanda geliştirebileceği ve network kazanabileceği bir ortam yaratmak ve bunun yanında da bilgisayar bilimleri alanındaki büyük etkinlik açığını kapatmaktır.

HUPROG Nedir?

HUPROG'19 (Hacettepe Üniversitesi Programlama Yarışması); Türkiye'deki tüm öğrencilere açık olan ve 6 Nisan tarihinde, Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kampüsü'nde gerçekleştirilecek bir programlama yarışmasıdır. İlkini 2016'da gerçekleştirdiğimiz ve başarıyla sonuçlandırdığımız etkinliğimizin bu sene; çapını ve süresini artırıp daha geniş kitlelere ulaşmayı hedefliyoruz. Yarışma, "HackerRank" ortamı üzerinde gerçekleştirilip; katılım takımlar halinde olacaktır. Bireysel katılımlar, tek kişilik takımlar gibi değerlendirilecektir.Takımlar maksimum 3 kişilik olup yarışmaya katılacak takımlar, yaptığımız ön elemeyle belirlenecektir ve eleme sonucunda ilk 15 sırada bulunan takımlara yarışmaya katılma hakkı tanınacaktır.

SMS Nedir?

Sosyal medyanın gücünün ve etkisinin ön planda bu etkinlikte sosyal medyanın şirketler için önemi, günlük hayatımızda sosyal medyanın yeri, sosyal medyayı etkili kullanmak gibi genel konular yer almaktadır. Konuşmacıların, kendilerinin veya içinde bulundukları oluşumların adına şu anki konumlarına nasıl geldiklerini, karşılaştıkları güçlükleri, eğlenceli anılarını ve kazandıkları başarıları bizlerle paylaşacağı sohbet tadında bir söyleşi etkinliğidir.

Gelişim

Her sene Beytepe Kampüsünde gerçekleştireceğimiz Gelişim etkinliği; katılımcılarımızın tecrübeleri, geçmişleri ve bilgi birikimleri üzerine yapacakları sunumlarla üniversitemizdeki her öğrenciye ulaşmayı ve hayatlarına farklı bakış açıları getirmeyi amaçlamaktadır.

Mor Geyik

Türkiye'nin en saygın üniversitelerinden Hacettepe Üniversitesi'nin Beytepe Kampüsü'nde ACM Hacettepe Öğrenci Topluluğu tarafından ilki 2017'de gerçekleştirilen ACM Mor Geyik, öğrencileri sektörün farklı alanlarında tanınmış ve başarı kazanmış insanlarla samimi bir sohbet havasında bir araya getirmeyi amaçlayan bir etkinliktir.Bu etkinlikte öğrenciler katılımcılarımız ile özel bir bağ kurarak onların hayat tecrübelerini ve tavsiyelerini dinlerken aynı zamanda akıllerındaki sorulara cevap bulma fırsatını yakalayabilecekler.

LİDERLİK KAMPI

Her sene düzenli olarak gerçekleştirilen Liderlik Kampı, ACM Hacettepe Öğrenci Topluluğu’nun en önemli etkinliklerinden biridir. Bu etkinliğimizde, gelecek senelerde yönetim kurulumuzda görev almak veya kendisini liderlik açısından geliştirmek isteyen aktif üyelerimizin katılımı ile Ankara dışındaki bir kamp-eğitim merkezine gidilir. Doğayla iç içe olan, dış dünya ile olan tüm bağlantının kesildiği bu yerde 2 gün boyunca aktif üyelerimizin samimi bir ortamda güzel vakit geçirmeleri ve oynanan eğlenceli oyunlarla birbirlerini daha iyi tanıyarak kaynaşmaları, iletişimlerinin güçlendirmeleri ve kendilerini geliştirmeleri hedeflenmektedir. Aktif üyelerimizin etkinlik süresince oynadığı kişisel gelişime dayalı interaktif oyunlar ile iletişim, liderlik, takım çalışması, zaman-kriz yönetimi gibi yetenekleri sınanır. Oyunlar süresince topululuğumuzda senelerini geçermiş tecrübeli danışma kurulu üyelerimiz, oynanan oyunları gözlemleyip yönetim kurulu adayları hakkında detaylı bir rapor çıkartır. Mülakatlarda bu rapor önemli bir yer tutar. Dostluk ve arkadaşlık bağlarının güçlendiği ACM Hacettepe’yi aile yapan bu etkinlik topluluğumuzun en önemli etkinliklerindendir.

FASIL VE KARAOKELER

Her sene yılın ilk dönemi ekim ayında yapılan Fasıl ACM Hacettepe Öğrenci Topluluğu’nun gelenekselleşmiş etkinliklerindendir. Bu etkinlik çok geniş çaplıdır. Bu etkinliğe sadece ACM’e yeni kaydolmuş üye ve aktif üyeler değil eski ACM üyeleri ile yönetim kurulunda görev yapmış emektarlar da katılmaktadır. Bu etkinlikte eski ve yeni üyeler arasında bir köprü kurulması, topluluğumuzdaki yeni üyelerin birbirlerini daha iyi tanımaları ve birbirleriyle kaynaşmaları hedeflenmiştir. Beraber hoş ve güzel vakit geçirilen bu etkinlik eski üyelerin hem toplulukta hem de üniversitede yapmış oldukları başarılı işlerle eğlenceli anılarıyla mükemmel bir sohbet ortamı sağlamaktadır.Katılımı ve eğlence düzeyi yüksek olan bu etkinlik ACM’in en sevilen etkinliklerindendir. Senede en az iki defa gerçekleştirilen Karaoke etkinliği Sosyal Etkinlik Koordinatörlüğü’nün favori etkinlikleri arasındadır. Beraber güzel ve samimi bir ortamın oluştuğu bu etkinlik ACM’in neden bir aile olduğunun en büyük kanıtlarındandır. Daha önceden belirlenen bir tarihte ve mekânda yapılan bu etkinlik katılımın çok yüksek olduğu bir etkinliktir. Beraber dostça ve arkadaşça bir ortamda söylenen güzel şarkılarla zamanın nasıl geçtiğini anlamadığımız bir etkinliktir. Bir mühendislik topluluğu olarak bu tip yaptığımız güzel ve eğlenceli sosyal etkinliklerle bu alanda da ACM’in Hacettepe Üniversitesi’ndeki en renkli topluluklarından biri olduğunun kanıtıdır.

Sosyal Sorumluluk Projeleri

Sadece okulumuzda değil okul dışında da projeler oluşturmaya önem veriyoruz. Çevre okullara yardım ve huzurevi ziyaretimiz bunlardan bazıları.

ACM Partileri

Yıl boyu eğlenceyi eksik etmemek için harika partiler düzenliyor ve doyasıya eğleniyoruz.

Sorunuz Mu Var?

Bize Ulaşın

Adres:

Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kampüsü

Email:

iletisim@acmhacettepe.com

Website:

acmhacettepe.com